CNC obrábění  

TECHNOLOGIE  

CNC obrábění

CNC obrábění

CNC obrábění

Náš tým zajišťuje širokou škálu výroby v oblasti CNC obrábění.

CNC soustružení - vyrábíme vše od jednodušších soustružnických dílů, až po nejnáročnější hřídele a jiné (i nerotační) díly. Pracujeme na dvou výkonných CNC soustruzích s nejmodernějšími obráběcími nástroji Sumitomo, díky čemuž jsme schopni zpracovávat i oceli atypických vlastností.

CNC Frézování - disponujeme dvěma obráběcími centry, které programujeme přes CAD/CAM software ZW3D, a tedy dokážeme vyrobit vše, na co nám stačí přejezd v jednotlivých osách. Specializujeme se převážně na tvarově složité součásti s ohledem na zručnost a praxi našich spolupracovníků a kolegů.

Dále pak zajišťujeme komplexní pětiosé obrábění na našem multiosém CNC obráběcím centru.

VMCA 760

Toto vertikální obráběcí centrum patří mezi malá, výkonná, spolehlivá, vyvrtávací a frézovací centra umožňující frézování, vrtání, vyvrtávání, vyhrubování, vystružování i přímé řezání závitů. Stroj pracuje na operačním systému Fagor, vynikajícím pro produktivní kusovou výrobu. Jedná se o OS s vlastnostmi výrazně zkracujícími dobu programování a nastavení. VMCA 760 je rovněž vybaven systémem pro automatickou výměnu nástrojů.

Svou výkonností stroj výrazně urychluje výrobní cyklus a snižuje výrobní náklady, čímž zvyšuje celkovou efektivitu výroby a umožňuje dosáhnout uspokojivých ekonomických výsledků. Technické parametry viz. níže.

Technické údaje:
rozměr stolu: 900 × 410 mm;
nosnost stolu: 350 kg;

  • t-drážky (šířka × rozteč × počet): 16 × 100 × 4 mm;
  • zdvih: osa X 760 mm, osa Y 440 mm, osa Z 460 mm;
  • kužel vřetena: ISO 40;
  • max. otáčky vřetena: 8 000 ot./min.;
  • vzdálenost mezi stolem a vřetenem: 102 - 562 mm.

VMCA 760

MCV 754Q

MCV 754Q

Řada strojů MCV je postavena na nosném rámu ve tvaru C. Uspořádání a tvar odlitků nosného rámu strojů je optimalizován s ohledem na vysokou tuhost a stabilitu. Uplatnění lineárního a valivého vedení os X, Y, Z ručí za exaktní a dynamické obrábění. Stroj disponuje řídicími systémy HEIDENHAIN iTNC530 HSCI, dále pak přímým odměřováním, které zajišťuje skutečně rychlé a přesné polohování, zásobníkem nástrojů s mechanickou rukou na 24 poloh pro rychlou výměnu nástrojů apod. Ostatní technické parametry viz. níže.

Technické údaje:

  • otáčky vřetena: až 10 000 ot./min.

HYPERTUN 65 Powermill

Stroj HYPERTUN 65 Powermill je vybaven řídicím systémem Sinumerik 840D od společnosti Siemens, softwarem EMCO CPS Pilot, spořícím čas a náklady (zákazníci mají možnost plánovat, programovat a optimalizovat průběh výroby na svých počítačích s využitím 3D modelu stroje), dynamickými, vodou chlazenými vřetenovými motory, frézovací hlavou B s osou Y, 104 výměnnými nástroji a dalšími nejmodernějšími řídicími systémy a technologiemi pohonu. Zapojením tohoto stroje do pracovního procesu tak odpadají zdlouhavé, komplexní a nákladné operace v několika výrobních cyklech.

Kromě stroje HYPERTUN 65 Powermill soustružíme rovněž na vysokoproduktivním stroji SAB 50 CNC se šikmým nožem a lineárními vedeními. Soustruh charakterizuje jeho vysoká spolehlivost, přesnost, rychlost výroby a jednoduchá obsluha operačního systému Fagor. Technické parametry viz níže.

Technické údaje:

  • maximální točná délka: 460 mm;
  • úhel sklonu lože: 30°;
  • vřeteno: 4000/5000/6000 ot./min.
  • hmotnost: 2400 kg.

HYPERTUN 65 Powermill